STRONA GŁÓWNA
POŁOŻENIE
GALERIA
SANKTUARIUM
GALERIA PARAFIALNA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PRZYRODA
SZKOŁA
KULTURA
SPORT
KURPIE BIAŁE
OKOLICA
POMOC SĄSIEDZKA
PROMOCJA FIRM
INWESTYCJE
OGŁOSZENIA
NASI ARTYŚCI
AUTORZY
 
Położenie

Nowa Osuchowa leży w centrum Puszczy Białej.

 

Położenie Nowej Osuchowej według pozycji GPS, (współrzędne geograficzne) to: 

szerokość N = 52°44'35,9'' = 52,74332° = 545449 m

długość  E = 21°43'33,5'' = 21,72598° = 683951 m

Osuchowa leży na terenie Międzyrzecza Łomżyńskiego w pobliżu drogi nr. 8 przebiegającej przez miasta: Wyszków i Ostrów Mazowiecką, leży przy najważniejszym w tej części Polski arterii komunikacyjnej - przy drodze nr.8, łączącej Warszawę z Białymstokiem.

Tędy będzie wiodła przyszła autostrada "Via Baltica", która połączy stolice: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Takie usytuowanie względem centrum administracyjnego kraju i w jego bezpośrednim sąsiedztwie, ma duże znaczenie dla rozwoju dróg i sieci osadniczej. Jest zatem miejscowością dobrze skomunikowaną w Warszawą oraz wieloma innymi ośrodkami gospodarczymi i kulturalnymi centralnej i północno-wschodniej części kraju. Układ sieci osadniczej sprawia, że obszar zajmowany przez Osuchową jest stosunkowo rozległy. Jeżeli za punkt centralny przyjmiemy rejon o najgęstszej zabudowie to jego współrzędne geograficzne wyniosą: 52 stopnie 46' N, 21 stopni 40' E. Tu skupiają się newralgiczne elementy przestrzennej struktury wsi: szkoła, kościół, sklep. 

 

Jak do nas trafić ?

Jadąc trasą ekspresową S8 (Warszawa-Białystok) mijają Państwo  obwodnicę Wyszkowa i dalej jadąc w stronę Ostrowi Mazowieckiej. Podczas przejazdu przez węzeł Dybki należy skręcić w prawo na drogę równoległą i za około 2 km. wiaduktem nad drogą w kierunku Nowej Osuchowej.

 

     

 

Kontynuując jazdę tą drogą, zobaczą Państwo ostry zakręt w lewo za którym powita Was Nowa Osuchowa.

 

Jadąc trasą S8 z Ostrowi Mazowieckiej skręcamy w prawo w drogę równoległą do S8 za węzłem Nagoszewka.

 

Plan wsi Nowa Osuchowa

 

 

 

Spis ulic >>ściągnij<<

 

Dla ciekawych, co znajduje się po drugiej stronie kuli ziemskiej (tak na wypadek próby przekopania się) informuje, że może być mokro, ponieważ na antypodach Osuchowej rozpościera się Morze Tasmana.

 

 
Wyświetl większą mapę

 

 

Jeżeli mają państwo jakiekolwiek propozycje do strony proszę o kontakt.