STRONA GŁÓWNA
POŁOŻENIE
GALERIA
SANKTUARIUM
GALERIA PARAFIALNA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PRZYRODA
SZKOŁA
KULTURA
SPORT
KURPIE BIAŁE
OKOLICA
POMOC SĄSIEDZKA
PROMOCJA FIRM
INWESTYCJE
OGŁOSZENIA
NASI ARTYŚCI
AUTORZY
 
Odpust 3-go maja 2007

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ 3-go maja

 ku  czci  Najświętszej  Maryi Panny  Królowej  Polski w  Nowej Osuchowej 

„Matko pięknej miłości, módl się za nami” 

 

 

 

     

 

   

 

 

 

 

 

  

                                                                                 Zdjęcia: Wojciech Zalewski

Pisali o nas w ogólnopolskim wydaniu Naszego Dziennika

O liczne i święte powołania zakonne i kapłańskie modlono się w czasie dwudniowych uroczystości odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Osuchowskiej w Nowej Osuchowej (diecezja łomżyńska). Wczoraj południowej Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek, ordynariusz łomżyński, który zachęcał w homilii do bardzo osobistego spotkania się z Chrystusem.

Pasterz Kościoła łomżyńskiego w homilii zaznaczył, że Bóg przyniósł człowiekowi miłość, prawdę, wolność, ale człowiek minął się z Bogiem i uznał Go za swojego konkurenta, tu, na ziemi. Żeby usunąć Boga, skazał Go na śmierć. Kaznodzieja podkreślił jednocześnie, że w święto Królowej Polski cała Ojczyzna doznaje jakiegoś szczególnego zmobilizowania. Przypomniał o trwających w tym samym czasie uroczystościach na Jasnej Górze ku czci Matki Bożej, która jest Naszą Królową i która w sposób szczególny gości w naszym Narodzie od ponad 600 lat. Podkreślił, że tam przywoływany był program "Kielicha Życia" - jest to wotum złożone przez polskie kobiety, dla uczczenia jednej z nich: bardzo odważnej, która w obozie w Oświęcimiu ratowała dzieci się rodzące. - Szacunek i obrona życia to jest zadanie i dar życia, niezależnie od rachub politycznych i osiągniętych stanowisk - mówił.
Ksiądz biskup Stefanek zwrócił uwagę, że sanktuarium w Osuchowej to także miejsce, gdzie chętnie się wraca. Bo właśnie tu jest szkoła modlitwy, tu jest przede wszystkim tradycja rozmodlenia różańcowego i adoracyjnego, którą należy pogłębiać i do niej zapraszać. W tygodniu modlitw o powołania pasterz łomżyński podkreślił, że zgromadzenia zakonne mimo różnorodności swoje korzenie mają w Chrystusie. Przywołał obecnych w sanktuarium ojców redemptorystów i podkreślił, że tak kochają Maryję, iż w swoim zawołaniu zawsze dodają Matkę Najświętszą. - Co zresztą utrwaliło doskonale Radio Maryja, dodając "I Maryja zawsze Dziewica" - podkreślił ks. bp Stefanek. Uroczystości zakończone zostały eucharystyczną procesją.
Wczoraj rano w sanktuarium odprawione zostały Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a następnie klerycy z Tuchowa modlili się o powołania kapłańskie i zakonne. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył o. Waldemar Sojka, redemptorysta. W homilii zwrócił uwagę na to, że w krajach, w których nie ma modlitw o powołania, tych powołań po prostu brakuje. Zachęcał jednocześnie, aby wierni modlili się o liczne i święte powołania. Podkreślił ponadto, że każdy człowiek jest powołany zarówno do życia, jak i świętości. 

 Tekst, który wczoraj, tj. 4 maja ukazał się w ogólnopolskim wydaniu Naszego Dziennika (www.naszdziennik.pl)   

                                                                                                       Jacek Sądej, Nowa Osuchowa

Poprzednia strona              Następna Strona

 

Jeżeli mają państwo jakiekolwiek propozycje do strony proszę o kontakt.